سرکابل سرد

سرکابل سرد نوع جدیدی از سرکابل مورد استفاده در شبکه توزیع برق می باشد. در این نوع سرکابل برای نصب نیازی به حرارت نیست و کلیه قسمت های سرکابل شامل تیوب استرس کنترل، بدنه سرکابل و بشقابک ها همزمان با هم نصب می گردد. این نوع سرکابل نصب و اجرا راحت تر و سریع تری دارد ، بدنه این نوع سرکابل از سیلیکون ساخته شده و عمر بالایی دارند و به علت خواص سیلیکون مناسب استفاده در انواع شرایط آب و هوای و مناطقی با آلودگی بالا میباشد.

ویژگی ها

نصب آسان

وجود فنر مارپیچی نصب محصول را بسیار آسان می کند. اشتباه در مراحل نصب تقریبا غیر ممکن میباشد. زمان نصب را به حداقل میرساند.

بدون نیاز به مشعل

ابزار کمتر برای اجرا و نصب. نصب راحت تر و سریع تر.

راه حل فشرده و قابل اعتماد

ساختار یکپارچه و اجزای کمتر(تمامی بشقابک ها ،استرس تیوب با بدنه یکپارچه می باشند). به علت خواص عایقی بهتر سیلیکون، طول بدنه سرکابل سرد نسبت به سرکابل حرارتی کمتر می باشد. کیت ها شامل تمام اجزای مورد نیاز برای نصب هستند.

استفاده از سیلیکون

استفاده از سیلیکون قابلیت اطمینان و دوام بالای این اتصالات را تضمین می کند. سیلیکون به علت داشتن خواص الکتریکال و مکانیکال مناسب برای استفاده در شرایط آب و هوای سخت مانند باران ، برف ، سرما و اشعه ماورا بنفشو همچنین گرد و غبار ، آلودگی های نمکی و شیمیایی مناسب میباشد. سیلیکون همچنین به طور کامل بر روی عایق کابل قرار گرفته و به طور مداوم بر کابل فشار وارد میکند انعطاف پذیری خود را در طول زمان حفظ می کند بنابراین میتوان ادعا نمود که هیچ گپ هوایی در زیر بدنه سرکابل باقی نخواهد ماند.